Hlavní stránka  Členové  Akce  Řada šifer  Fotky  Odkazy  Diskuze  Tým  

Tým:      Mozky stranou
Složení:  Tíman, Soňa, Wal, Magda, Ondra
Datum:    1.-2. 10. 2010
Umístění: 32. (ze 44)
Autor:    Tíman

Čtvrtý ročník šifrovací hry iNula - probíhá v noci, na rozdíl od TMOU jsou zde však nápovědy a jednodušší šifry.

Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

Zakladatel Mozků stranou, Wal, po zkušenostech z Krtčí nory, kdy se mu tým těsně před hrou rozpadl (naštěstí byl díky jistým jedincům zachráněn), začíná shánět lidi radši víc jak měsíc dopředu. Já a Magda se hlásíme hned, později přibývá Soňa. Několik dní před hrou stojíme před školou a hledáme šifrovací duše. Je vybrán Tomáš Herman. Asi 20 hodin před hrou se však rozhodne, že půjde radši k babičce. Soňa je pak poněkud překvapena, když na startu místo něj stojí můj bratr, nějak jsme jí to zapomněli říct.

Na startu jsem měl být kvůli registraci o půl hodiny dřív. Hm, potkáváme se v trolejbuse a na Chaloupky v Komíně dorážíme všichni společně, až na Magdu, která nestíhá. Brzy (…) však také doráží a my se vydáváme k první šifře. Přiřadíme k sobě fotky Brna, ale dál nic, jen sledujeme konkurenční tým Praskl řemen s Fuskou, Šolvou a Ondrou Daňkem, jak na sebe křičí přes celou retenční nádrž. Problém je, že za chvíli odchází, a tak po setmění voláme pro totální nápovědu.

Na dvojce zase. Na trojce zase. Na čtyřce zase...

Úprk přes Kamenný vrch k pětce se ale vyplatil, hantec se nám daří. Nehledě na to, že Praskl řemen toto stanoviště záhadným způsobem přeskočil.

Nadšeni z úspěchu někdy po půlnoci vyrážíme do Kohoutovic na šestku. Zase nic. Soňa navrhuje, že bychom si takhle mohli s orgy alespoň zahrát šachy na dálku. Šance na spatření Olinova Red Alertu se ale stále nechceme vzdát. Díky tomu, že sedmičku máme během minuty (bohužel nejsme zdaleka jediní), absolvujeme téměř bez přestávky noční přechod Kohoutovice-Bystrc.

Osmička je poněkud zkomolená nahrávka, která nás pošle na kopec Holedná. Zdá se to jako zázrak, ale dorážíme jen asi minutu po Řemenu (bodový rozdíl pro nás nehraje roli, aneb jak říká paní profesorka Kazdová: „Mínuska do indexu nepíšeme,“ takže máme víc bodů než oni). Devítka. Číselné soustavy. Praskl řemen za chvíli odchází, ale Wal si pořád diktuje nějaká čísla, Magda se ho snaží sledovat, my ostatní se protahujeme po ránu a za chvíli vyrážíme. Zkratkou. Takže zase nic nezískáme.

Každopádně na desítce čeká překvapení - Red Alert stále zde! (bodový rozdíl pro nás opět nehraje roli). Přichází ranní krize. S Walem šlapeme kruhy kolem stromů, Magda se svíjí v záchvatech smíchu. Takže totálka.

Na jedenáctce skládáme písmenka. A, N, S? To je přece Anthropos! Až po třičtvrtěhodinovém prohledávání okolí muzea jsme přinuceni k doluštění. Naštěstí máme Soňu, takže „TAMCOSESTKA“ nás konečně navede správným směrem.

U dvanáctky ještě stihneme jakž takž odhalit správný systém, ale není čas. Soňa se připojuje k Řemenům, aby omrkla cíl, my ostatní se vydáváme domů.

Možná to tak nevypadá, ale my byli naprosto spokojení. My -101 bodů, Red Alert -1 a Praskl Řemen 66. Vítězové 157. Příští rok jdeme určitě zase.

Za Mozky stranou sepsal Tíman


© KVÍK!, vytvořil Tíman, obrázky © Paul Kidby, fotky © http://rush.php5.cz
Dotazy, připomínky a podobné věci pište na mail kvik.tym@seznam.cz nebo do diskuze.